Firma Pawbol kolejny raz została laureatem rankingu DIAMENTY FORBESA organizowanego przez biznesowy miesięcznik FORBES. Wyróżnienie to przyznawane jest firmom, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość.

Lista Diamentów Forbesa opracowana została na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. Do wyceny Diamentów Forbesa wykorzystano dane m.in.:

  • poziom sprzedaży,
  • zysk netto,
  • wartość majątku trwałego,
  • zapasów,
  • należności,
  • oraz nakładów na inwestycje.

Miesięcznik FORBES jest największym w Polsce magazynem skierowanym do biznesmenów i menedżerów wyższego szczebla, będący polską edycją międzynarodowego miesięcznika, wydawanego przez Axel Springer Polska. W Polsce pismo ukazuje się od 16 grudnia 2004 roku. Opisuje najważniejsze wydarzenia gospodarcze w kraju i na świecie oraz strategie biznesowe. Cyklicznie przygotowuje rankingi, między innymi 100 najbogatszych Polaków i inne.

Magazyn dostarcza fachowych informacji o rynkach finansowych, przedstawia i tłumaczy zjawiska zachodzące w świecie biznesu, stanowi źródło inspirującej wiedzy, która pomaga osiągać zawodowe cele. Opisywane w magazynie zdarzenia gospodarcze oraz strategie firm nie są oderwane od bieżącej rzeczywistości i ściśle wiążą się z ludźmi, którzy tworzą przedsiębiorstwa. Rankingi, zestawienia i raporty przygotowywane przez redakcję miesięcznika to produkty najwyższej próby. Stanowią doskonałą platformę prezentowania polskiego biznesu w sposób syntetyczny i usystematyzowany.

DIAMENT FORBESA jest dla firmy Pawbol ogromnym wyróżnieniem, ze względu na ilość firm zakwalifikowanych do listy laureatów oraz niezależność przeprowadzanego rankingu, potwierdzającego nieustanny – szybki rozwój firmy.

Gala wręczenia nagród odbyła się 7 czerwca 2022 roku w Krakowie.